Mūsų tapybos entuziastų paroda „Džiaugsmo slėpiniai“

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8, Klaipėda) 2020 m. vasario 12 d. 12.00 val. atidaryta tapančių VšĮ „Likimo laiptai“ entuziastų paroda „Džiaugsmo slėpiniai“. Būtent šis pavadinimas tiksliausiai atskleidžia tapybos procese išgyvenamas patirtis ir džiaugsmingus atradimus.
„Džiaugsmo slėpiniai“ – nuoseklaus proceso rezultatas. Parodos autoriai – asmenys, tapyti pradėję kiek daugiau, nei prieš trejus metus, į vaizduojamosios dailės pasaulį įžengė paskatinti Jelenos Kosinovos. Neturėjusiems jokios tapymo patirties (išskyrus dailės pamokas kai mokėsi vidurinėje mokykloje), tapyba – tarsi dažais kvepiančios gyvenimo paletės dalis – atverianti unikalių, spalvomis užburiančių džiaugsmo slėpinių klodus. Parodos autoriams, tapybos slėpinys nors ir džiaugsmingas, tačiau tuo pat metu – bauginantis ir abejonių keliantis pradžioje, bendradarbiaujant su profesionalia dailės pedagoge Regina Donbrauskaite Plotnikova, kaskart nustebinantis netikėtais atradimais, viliojantis iššūkiais, traukiantis gilyn ir vedantis tolyn.
Eksponuojamų paveikslų vertingumas ne tik tematikos „vedančios“ nuo gležno, trapaus gėlės žiedelio iki paslaptinga didybe alsuojančių vandenynų, ar spalvinės gamos įvairovėje, ne tik švelniose pastelės, ar sodriose aliejiniais dažai tapytų paveikslų spalvose, bet ir partneriškoje kūrinių autorystėje, priklausančioje tiek profesionaliems menininkams, tiek dar gana neseniai į tapybos pasaulį įžengusiems VšĮ „Likimo laiptai“ tapybos entuziastams.