VšĮ „Likimo laiptai“ teikia socialinės reabilitacijos paslaugas neįgaliesiems ir jų artimiesiems įgyvendinamo 2018 m. Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projekto, finansuojamo iš Valstybės ir savivaldybės biudžetų, pagrindu. Įgyvendinant projektą teikiamos šios socialinės reabilitacijos paslaugos neįgaliesiems: asmeninio asistento pagalba; neįgaliųjų užimtumas klube „Amatų kambarys“, meninių gebėjimų lavinimo paslauga. Taip pat teikiame ir pagalbos neįgaliųjų šeimos nariams paslaugą.

Asmeninio asistento pagalba apima:

1) pagalbą neįgaliesiems lankantis užimtumo, ugdymo, reabilitacijos, sveikatos priežiūros, teisėsaugos ir kitose įstaigose palydint, pavežant, padedant spręsti kylančias problemas;

2) pagalbą sprendžiant buityje kylančias problemas (mokymas savarankiškai spręsti kasdienes problemas, apsitarnauti, orientuotis ir judėti aplinkoje, naudotis techninės pagalbos priemonėmis, pažinti ir valdyti negalią).

Neįgaliųjų užimtumo paslauga klube „Amatų kambarys“. Šiame klube neįgalieji turi galimybę išbandyti įvairias suvenyrų ir kt. dirbinių kūrimo technikas: tapybą ant šilko, sausą ir šlapią vilnos vėlimą, suvenyrų gamybos iš molio, rankinių iš storų siūlų gamybos, papuošalų iš skirtingų priemonių ir medžiagų kūrimo (apyrankių, sagių, auskarų, vėrinių ir kt.) skrebinimo, dekupažo ir kt.

Meninių gebėjimų lavinimo paslauga apima tapybos, kaligrafijos ir kt. meninių gebėjimų ugdymą.

Pagalbos neįgaliųjų šeimos nariams paslauga apima:

1) šeimos paramos grupių veiklą grupinėse diskusijose;

2) mokymąsi pasirūpinti neįgaliaisiais šeimoje, buityje, visuomeniniame gyvenime;

3) mokymąsi pažinti ir valdyti neįgalaus asmens negalią;

4) pagalbą neįgaliojo artimiesiems sprendžiant dėl artimojo negalios kylančias problemas.

Projekto įgyvendinimui skirta 26 210 eurų. Projekto vadovas – Adolfas Ruškys.

Teirautis apie teikiamas paslaugas galima el. paštu nvo.likimo.laiptai@gmail.com arba telefonu +370 606 93960.